Sprawdzian z lektury zemsta kl 7

Pobierz

Rozwiąż test!Aleksander Fredro - Zemsta Lektura - Sprawdź swoją wiedzę
*Uwaga W odpowiedziach występują "-" jeśli zaznaczysz odpowiedź z tym myślnikiem dostajesz zero punktów.. - Podstolina zrywa zaręczyny z Cześnikiem.. .²⁷wzięty z błonia — tzn. młody (źrebaki do lat trzech lub pięciu przebywały swobodnie w stadninie, na błoniu), eszcze nie u eżdżony, dziki.. Pobierz.. - z wdową.. 5.Wymień trzy postacie fantastyczne 6.Gdzie została zakopana korona Lecha, przez kogo i dlaczego?. Quiz, który przeglądasz jest częścią serii.. 7.W jaki sposób .. "Zemsta" - sprawozdanie z książki "Zemsta" to komedia napisana przez Aleksandra Fredrę na początku lat 30 XIX stulecia.. Wdowa chce poślubić Wacława.. Sprawdzian z treści lektury "Zemsta" Sprawdzian z treści lektury " Zemsta" 1.. Test: Śmigalski to: a) marszałek b) sędzia c) wojewoda d) dworzanin Rozwiązanie - Walka między Cześnikiem a Rejentem ma się odbyć w okolicy "trzech kopców w .. "Zemsta", Aleksander Fredro - test z lektury.. 5.0 / 5 (1 głos) Komentarze: Teele napisano 20.03.2013 21:01. zgłoś do usunięcia.. Z kim Raptusiewicz chciał się ożenić ?. Dyktuje Dyndalskiemu komiczny list, który w założeniu miał być rzekomym dziełem Klary.. Pamiętaj wszystkie zadania są ważne.6.. odwdzięczę się ;* 1.Jak Milczek stał się posiadaczem jednej połowy zamku?. Gatunek: komedia.. Dziewczynka tańcząca z wiatrem - Katarzyna Zychla KLASA 7 LEKTURY OBOWIĄZKOWE 1..

Sprawdzian z lektury dla I klasy gimnazjum.

Nie pamiętam Zemsty A. Fredry odpowiecie na pytania ?. Pytania testowe mają za zadanie sprawdzian Twojej wiedzy z określonej dziedziny, albo po prostu trochę rozrywki przy wypełnianiu ankiety online.. - w .Zemsta Aleksandra Fredry — test z lektury *Na ocenę celującą: 1. , Język polski , Reforma 2017 Szkoła podstawowa klasy 4,8 , Zasoby , strona 1 .Streszczenie lektury Zemsta.. Kobieta, z którą chce się ożenić Cześnik.. Na stronie znajdziesz tysiące innych quizów, testów wiedzy i sprawdzianów na różne tematy.. Klara młoda, płocha, a Postolina wdowa doświadczona, zna proporcją(…) i nie każe fircykować.Którą z bohaterek Zemsty polubiłeś bardziej, która Ci się spodobała?. Charaktery , Klasa 7 , NOWE Słowa na start!. Język polski.. Czyje to powiedzenie: Mocium panie?. Kto przeszkodzil im ?. 2.Kim naprawdę był Pustelnik i co się z nim stało?. Morąg.. [przypisredakcy ny] ZemstaZestaw dotyczy lektury z gwiazdką, czyli obowiązkowej dla III etapu kształcenia.. sprawdzian z fizyki podzial na rozne klasy zacznij juz teraz nauke z sprawdzian z fizyki oraz z przyroda klasa 4 testy matematyka z plusem klasa 5 i matematyka z kluczem klasa 5 sprawdziany pdf Sprawdziany pdf, sprawdziany com, sprawdzianyZemsta - Aleksander Fredro; Żona modna - Ignacy Krasicki; Ziele na kraterze (fragmenty), Tędy i owędy (wybrany reportaż) - Melchior Wańkowicz; LEKTURY UZUPEŁNIAJĄCE klasa 7-8..

...Sprawdzian wiadomości z lektury pt.

Test składa się z 12 pytań.. Literatura "Zemsta" - Test z Lektury Literatura Test z Lektury "Zemsta" - Poziom Trudny .Test sprawdzający znajomość treści lektury - "Zemsta" Aleksandra FredryTest sprawdzający znajomość treści lektury - "Zemsta" Aleksandra Fredry.. Skrzynia Władcy Piorunów - Marcin Kozioł 4.. Kleinbaum - Stowarzyszenie Umarłych Poetów B. Obertyńska - Z domu niewoli (fragmenty) H. Sienkiewicz - Krzyżacy M.Wańkowicz - Ziele na kraterze (fragmenty)Serwis internetowy, z którego korzystasz, używa plików cookies.. Lista lektur szkolnych 2020/2021 .2.. Zemsta | Inne lektury • streszczenie • opracowanie • bohaterowie • życie i twórczość autora • test.. Odpowiedzi zaznaczaj na karcie odpowiedzi.. Skomentuj.. O co pokłócili się dwaj bohaterowie utworu?. Zawiera 9 pytań.. Zapraszam do rozwiązywania testu.. Wszystkie sprawdziany podzielone są na grupy A i B. Wszystkie pliki są dop obrania w formacie PDF.. - chwaląc się swoimi przygodami.. Są to testy wiedzy, ale też quizy rozrywkowe, ankiety z .poczta.anka / szkoła / polski / lektury / Zemsta / zemsta testy z odpowiedziami.docx Download: zemsta testy z odpowiedziami.docx.. Na początku lekcji uczniowie otrzymują gazetkę "Fredro i jego "Zemsta" - w gazetce znajdują się informacje niezbędne do wykonania zadań.Sprawdzian wiadmomości z Balladyny Juliusza Słowackiego Odpowiedz na pytania: 1.Nad jakim jeziorem rozgrywają sie wydarzenia?.

W którym roku napisana była zemsta?

Zemsta autorstwa Aleksandra hr.. Jakim charakterystycznym powiedzonkiem posługiwał się Cześnik?. [przypis redakcy ny] ²⁸spaźnia—formaniedokonanaodczasownika:spóźnić.Dziśużywasięformy:spóźnia.. Dział: Szkoła podstawowa - kl. IV-VIII.. Dorota 5 lat temu.. Nie używaj korektora, ołówka.. Została zachowana oryginalna pisownia autora.. Przesłano: 2019-05-10. ilość materiałów: 4Lektury uzupełniające w klasie 7 w roku 2020/2021.. Tylko spojrzę, każda moja - kto to powiedział?. Kto śpiewa przy akompaniamencie angielskiej gitary piosenkę o .Quiz będzie o książce ,,Zemsta" składający się z 10 pytań.1 TEST SPRAWDZAJĄCY UMIEJĘTNOSCI Z LITERATURY DLA KLASY I GIMNAZJUM BUDOWA DRAMATU NA PRZYKŁADZIE LEKTURY ZEMSTA A. FREDRY Przeczytaj uważnie każde polecenie.. Sprawdź, czy dobrze znasz tę przewrotną komedię!. Pomyliłeś się przekreśl i zapisz poprawnie.. Na okładce tej pozycji najczęściej pojawiają się mur, krokodyl, szlachcic, zamek lub szabla - wszystkie te motywy odgrywają ważną rolę w utworze.znajomosc tresci lektury "Zemsta" Aleksandra Fredry.. Tagi dla tego testu: książki gimnazjum, Zemsta,Edukacja » Szkoła podstawowa - kl. IV-VIII.. Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, poprawy jakości świadczonych usług w tym dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy .7) Aleksander Fredro Zemsta , 3..

"Zemsta" - sprawdzian ze znajmości lektury.

- na przełomie XVIII i XIX wieku 10.. Rozwiąż test i sprawdź swoją wiedzę.. 3.Kto wymyślił konkurs na zbieranie malin?. 9474 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Zawiera 32 pytań.. Kto jako pierwszy wypowiada się w tym utworze?. Czy Podstoliny zgodziła się na oświadczyny Cześnika?. 4.Kto wygrał tą rozgrywkę i w jaki sposób?. Przekonaj się, ile wciąż pamiętasz z tej lektury!. Lekcja powinna być przeprowadzona ok. dwa tygodnie przed omawianiem lektury.. następna publikacja » Ewa Rudnicka.. Czyją własnością jest Artemiza?. Opowieść wigilijna - Charles Dickens 2.. Udostępnij.. Pobieraj materiały i pomoce dydaktyczne z Klubu Nauczyciela Uczę.pl!Zestaw pytań sprawdzających zrozumienie treści komedii Aleksandra Fredry "Zemsta".. Odpowiedz na pytanie i porównaj obie kobiety.. Uczniowie piszą ten sprawdzian na pierwszej lekcji cyklu poświęconego omówieniu lektury, a jego celem jest zmobilizowanie do uwaznego przeczytania całego utworu.Zemsta pytania do lektury.. Tajemnica człowieka z blizną - Paweł Beręsewicz 3.. Rozwiąż test i sprawdź swoją wiedzę.Test z lektury "Zemsta".. Informuje go o tym w liście przyniesionym przez Papkina.. 4.Kto od kogo i w jakich okolicznościach powiedział : "daj gwintówkę niechaj .. "Zemsta" - przetestuj swoją wiedzę.. 2.Z jakiego powodu włączenie do intrygi miłosnej Podstoliny przez Klarę było złym pomysłem 3.Kiedy Papkin wykazał się wyjątkowym bohaterstwem?. Aby .Sprawdziany oraz odpowiedzi do testów z serii Matematyka wokół nas dla klas 6, 7.. Wypisz 2 cechy, które je łączą i 2 — które różnią.Zemsta - Aleksander Fredro - streszczenie i opracowanie.. Kiedy rozgrywa się akcja ?. Cześnik na wieść o tym postanawia zwabić do siebie młodzieńca.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. A. Christie - wybrana powieść kryminalna E. Hemingway - Stary człowiek i morze H. Kellerr - Widzieć przez trzy dni N.H.. Sprawdzian..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt